Oficerki i buty jeździeckie dziecięce

Oficerki i buty jeździeckie dziecięce

15 produktów

Kup Oficerki i buty jeździeckie dziecięce na horze.pl

  • Darmowa dostawa od 300 PLN
  • Wiele metod płatności
  • Darmowe zwroty
  • Bezpłatna obsługa klienta i czat

Oficerki to bezpieczny wybór, ponieważ ich powierzchnia jest gładka, więc raczej nie utkną w strzemieniu. To cecha wspólna wszystkich wysokich butów, dlatego też początkującym często radzi się, by podczas pierwszych jazd wsiadali na konia w gumowcach. Skórzane oficerki zapewniają dobre wsparcie łydki, a to z kolei ułatwia utrzymanie spokojnej łydki i lepszej kontroli nad koniem. Kolejną kwestią jest wygląd: jeździectwo to tradycyjny sport. Podczas zawodów oficerki są istotnym elementen stroju również ze względów estetycznych, szczególnie jeśli wybierzesz ujeżdżenie. Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na skórzane oficerki, wybierz model ze skóry syntetycznej. Wyglądają prawie tak samo jak te z naturalnej skóry, ale wsparcie, jakie zapewniają, jest nieco mniejsze, ponieważ materiał syntetyczny nie jest tak sztywny jak skóra.

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie, ale na pewno znaczenie mają takie elementy jak materiał czy jakość wykonania. Dla początkujących lub tych, którzy wsiadają na konia okazjonalnie, zwykle wystarczą gumowe oficerki - są niedrogie i bardzo łatwe w pielęgnacji. Sprawdzą się też podczas prac w stajni. Amatorzy jazdy westernowej zwykle wybierają kowbojki - istnieje szeroki wybór tych modeli w różnych kolorach, fasonach i z wielu materiałów. Ci, którzy lubią jeździć często lub biorą udział w zawodach, z pewnością docenią szeroką gamę skórzanych oficerek. Jako że są one droższe od innych, dobrze jest poświęcić trochę czasu i wybrać takie, które odpowiadają waszym wymaganiom. Niby można skakać przez przeszkody lub jeździć w teren w oficerkach ujeżdżeniowych, ale nie będzie to ani wygodne, ani rozsądne. Z kolei oficerki skokowe z krótszą cholewką mogą łatwo zahaczyć o tybinkę siodła ujeżdżeniowego.

W zwykłych skórzanych lub gumowych oficerkach stopy szybko Ci zmarzną, kiedy nadejdą zimowe chłody. To psuje radość z jazdy, a na dłuższą metę również szkodzi zdrowiu. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą zimowe oficerki, znane również jako termobuty. Są wykonane z syntetycznych materiałów i wykończone ocieplaną wyściółką z wełny, polaru lub futerka. Grube ocieplenie sprawia, że but staje się ciasny, więc kupując termobuty warto wybrać o rozmiar większe niż zazwyczaj. Większość modeli ma również bieżnikowaną, antypoślizgową podeszwę, dzięki czemu pewnie i bezpiecznie się w nich chodzi nawet po śniegu lub lodzie. Zimowe oficerki zwykle są nieprzemakalne lub wodoodporne. Nadadzą się nie tylko do jazdy, ale także do prac w stajni lub na zimowy spacer z psem.