Baty do lonżowania

Baty do lonżowania

4 produktów
Bat do lonżowania Horze Austin
RRP -25%

Bat do lonżowania Horze Austin

59,90 zł
RRP: 79,90 zł
(2)
Bicz do lonżowania Karlslund Carbon, teleskopowy

Bicz do lonżowania Karlslund Carbon, teleskopowy

209,00 zł
(3)
Dwuczęściowy bat do lonżowania Horze
RRP -27%

Dwuczęściowy bat do lonżowania Horze

79,90 zł
RRP: 109,00 zł
(6)
Bat do lonżowania Horze Tunis Carbon
RRP -19%

Bat do lonżowania Horze Tunis Carbon

169,00 zł
RRP: 209,00 zł
(6)
Kupuj Baty do lonżowania na horze.pl.

Na horze.pl możesz kupować online wygodnie, a zamówienia są dostarczane w przeciągu tylko kilku dni.

Bat do lonżowania - pracuj z koniem również z ziemi 

Bat do lonżowania przydaje się, kiedy chcesz zrobić coś z koniem z ziemi. W komplecie z lonżą, pasem do lonżowania, ogłowiem lub kawecanem, a czasem również z awodzami pomocniczymi, taki bat stanowi jeden z elementów, w jakie warto się zaopatrzyć, jeśli planujemy lonżować konia. Klasyczny bat jest długi, zakończony ergonomiczną rączką, a z drugiej strony długą nylonową, neoprenową lub skórzaną  końcówką. 

Prawidłowe lonżowanie to podstawa dobrej równowagi, jakiej koń potrzebuje do jazdy pod siodłem lub w zaprzęgu. Odpowiednio lonżowany koń łapie kontakt na wędzidle lub pracuje w kawecanie angażując zad we wszystkich chodach. Prawidłowa postawa charakteryzuje się też uniesionym grzbietem. Bat do lonżowania zastępuje sygnały zwykle dawane łydką. Przydaje się nawet podczas lonżowania koni, które już opanowały umiejętność samoniesienia, bo służy również do utrzymania prawidłowego rysunku koła. 

Jak długi powinien być bat do lonżowania?

Klasyczny bat ma od 180 cm do 250 cm, bez końcówki. Z końcówką długość może dojść nawet do 3 m. Bat do woltyżerki jest jeszcze dłuższy - może mieć od 300 cm do 700 cm. Zasadniczo bat musi być na tyle długi, by lonżujący był w stanie dosięgnąć konia w ruchu. Baty typu carrot stick są krótsze i nie nadają się do lonżowania, ale raczej do pracy z ziemi

Czy są różne modele batów do lonżowania?  

Owszem, są różne modele. W naszej ofercie mamy praktyczne teleskopowe baty do lonżowania i modele dwuczęściowe. Tego typu baty przydają się, jeśli mamy ograniczoną  przestrzeń przeznaczoną na ich przechowywanie. Teleskopowe baty można wydłużać i skracać. Baty dwuczęściowe się rozkręca. W ten sposób można oszczędzić miejsce. Te wytrzymałe, solidne składane modele można bez problemu zabrać na zawody.

Ważne, by bat do lonżowania był lekki i poręczny. Dlatego szczególną popularnością cieszą się modele z tworzywa sztucznego i włókna szklanego. Baty z włókna węglowego również są niezwykle elastyczne i wytrzymałe.

W naszej ofercie mamy modele o różnych długościach i w wielu kolorach. W sklepie Horze znajdziesz też szeroki wybór batów do każdej dyscypliny jeździeckiej. Odkrywaj baty ujeżdżeniowe, skokowe, baty do powożenia i do woltyżerki, a także wyjątkowo praktyczne uchwyty na baty


A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym lonżowaniu, polecamy zapoznać się z naszym przewodnikiem zatytułowanym Lonżowanie koni..