Derki stajenne

Derki stajenne

Derki stajenne to świetny sposób na utrzymanie konia w cieple i ochronę w zimie lub w okresie przejściowym.

84 produktów

Kup Derki stajenne na horze.pl

  • Darmowa dostawa od 300 PLN
  • Wiele metod płatności
  • Darmowe zwroty
  • Bezpłatna obsługa klienta i czat

"

Derki stajenne dla koni

Derki stajenne nadają się do użytku jedynie w stajni lub w boksie, ponieważ nie są wodoodporne, a zatem nie mogą spełniać swojej funkcji ochronnej na padoku podczas deszczu. Zwłaszcza w przypadku wrażliwych, starszych lub chorych koni i kuców derka stajenna jest niezbędnym elementem ochronnym, który zapewni ciepło i dobre samopoczucie.

W Horze znajdziesz derki stajenne w różnych wzorach oraz z różnymi rodzajami wypełnień.

Derki stajenne - dodatkowa ochrona w sezonie przejściowym

Zwłaszcza, gdy pogoda szybko się zmienia, i staje się nieprzewidywalna, ważne jest, aby zaopatrzyć konia w derki o różnej grubości. Rano Twój koń może wciąż potrzebować derki ocieplanej 100g, a późnym wieczorem nawet 300g. Aby móc szybko i przez cały rok dostosować się do zmieniających się potrzeb, w Horze znajdziesz szeroki wybór derek stajennych.

Derki stajenne dla konia- Twoje wymagania, Twój wybór

Dzięki różnym zapięciom i opcjom mocowania zapewnisz koniowi optymalną ochronę i bezpieczeństwo, a także świetny wygląd i maksimum wygody. Niezależnie od tego, czy Twój koń potrzebuje trochę więcej ciepła po strzyżeniu, czy ocieplenia po intensywnym wysiłku, derki stajenne odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wybierz dla swojego konia derkę jednej ze znanych marek: Eskadron, Horseware czy Bucas.

"

Wypełnienie derki dobieramy do potrzeb konia, do temperatury na zewnątrz i do warunków w stajni. Golone konie będą potrzebowały w zimie derki stajennej, ponieważ nie mogą skorzystać z naturalnej termoizolacji, jaką zapewnia im futro. Jeśli temperatury na zaewnątrz spadną, przyda się grubsza derka stajenna - jesienią zaczynamy zwyke od wypełnienia 100g, ale w zimie można wybrać model z grubym wsadem 300g. Derka stajenna z wypełnieniem 100g może też posłużyć jako podpinka pod inną derkę stajenną, jeśli chcemy mieć pewność, że koń nie zmarznie.

Derka stajenna przyda się nie tylko golonym koniom, ale także tym starszym lub chorym. Skorzystają z niej także zdrowe wierzchowce, jeśli stoją w przeciągu lub są utrzymywane w chowie bezstajennym. Taka derka sprawdzi się też w transporcie. Zdrowemu, nieogolonemu koniowi nie przeszkadzają niskie temperatury. Gorzej jednak znosi wilgoć, wiatr lub przeciągi. Nie każda derka stajenna jest wodoodporna lub wiatroszczelna, ale warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, szczególnie, jeśli koń wychodzi na pastwisko. Derkę stajenną można założyć jako podpinkę pod derkę przeciwdeszczową. W takiej sytuacji zapewniami koniowi ciepło i ochronę przed deszczem.