Niezbędne w sezonie muchowym
Derki treningowe

Derki treningowe

Derka treningowa chroni konia, a w szczególności jego wrażliwy grzbiet i lędźwie, przed wiatrem i deszczem. Dobrze dobrana derka pozostaje na miejscu, kiedy koń jest w ruchu.

49 produktów

Kup Derki treningowe na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Zalety derki treningowej

Derka treningowa to zazwyczaj derka nieprzemakalna lub przeciw owadom. Wyróżnia ją wycięcie w okolicy siodła. Najpierw zakłada się koniowi derkę, a na nią siodło. Derka nie powinna się przesuwać ani zaginać pod siodłem. Derki treningowe są tak skrojone, by jeździec mógł swobodnie korzystać ze strzemion i bez przeszkód korzystać z pomocy. 

Derki treningowe dla każdego

Istnieją różne rodzaje derek treningowych i derek do jazdy, więc każdy może dobrać sobie model, który odpowiada jego indywidualnym potrzebom. Jeśli chcesz w lecie urządzać sobie długie wypady w teren, wybierz derkę przeciw owadom. Ochroni konia przed uciążliwymi owadami, które często nie pozwalają nam cieszyć się beztroskim spacerem. 

Mamy również derki treningowe, które chronią grzbiet i nerki konia przed deszczem lub śniegiem. Niektóre konie są szczególnie wrażliwe, więc nieprzemakalna derka do jazdy przyda się w okresie jesienno-zimowym. Może zainteresują Cię też modele z odblaskowymi paskami lub całe uszyte z odblaskowych materiałów - zapewniają znakomitą widoczność przy gorszej pogodzie lub po zmierzchu.

Derki treningowe chronią konia, kiedy robi się zimno.

Kiedy wybierasz się na jazdę w zimie lub w deszczu, załóż koniowi na grzbiet miękką, ciepłą derkę treningową, by nie przemarzły mu lędźwie. Derki treningowe nie krępują ruchów w okolicy łopatek, a jednocześnie zapewniają ciepło tam, gdzie koń najbardziej go potrzebuje. Dostępne w sklepie Horze derki treningowe różnią się krojem i materiałem, z jakiego są uszyte - masz do wyboru derki z polaru lub z nieprzemakalnych materiałów, a także lekkie derki z wełny lub siateczki. Derki do jazdy zapewniają dodatkową ochronę w przypadku chłodu lub opadów. Są specjalnie wycięte w okolicy siodła. Niektóre modele można nawet łączyć z kapturem, jeśli zrobi się wyjątkowo zimno.

Derka treningowa to lekka derka, którą zakłada się koniowi przed jazdą. Ma ochronić wrażliwy grzbiet, lędźwie i nerki zwierzęcia przed przeciągiem i chłodem. Jest to szczególnie ważne w przypadku koni golonych. Derka treningowa zasłania tylko tylną część ciała konia i ma specjalne wycięcie na siodło. Derkę zakłada się pod siodło i przypina paskami z przodu siodła. Derka treningowa przydaje się podczas rozgrzewki lub po intensywnym treningu, kiedy koń jest spocony. Jeśli jeździsz na zewnątrz przy gorszej pogodzie, możesz zostawić derkę na koniu na cały trening. Z tego powodu dobrze jest wybrać derkę lekką, ale także przewiewną i nieprzemakalną.

Siodła westernowe są większe od klasycznych, dlatego też dobrze jest wybrać derkę treningową z większym wycięciem. Warto też uważnie dobrać rozmiar całej derki. Rozmiarówka derek treningowych jest taka sama jak w przypadku innych rodzajów derek. Dla kuców zwykle wybiera się rozmiar 135, a dla dużych koni - 165. Jako że derka treningowa przydaje się podczas jazdy lub wypadku w teren, można również wybierać spośród modeli w żywych kolorach lub z odblaskowym wykończeniem, żeby zapewnić sobie i koniowi lepszą widoczność po zmroku lub kiedy jest pochmurno.

Najlepsze kategorie