Rabat zostanie odliczony od sugerowanej ceny detalicznej.
Nauszniki

Nauszniki

Nauszniki chronią delikatne uszy konia przed ukąszeniami owadów, dzięki czemu koń może skupić się na pracy. Nasze nauszniki to praktyczny, stylowy i wytrzymały element końskiej stylizacji, który z pewnością warto mieć.

90 produktów

Kup Nauszniki na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Nauszniki chronią przed uciążliwymi owadami i tłumią hałas.

Jeśli nie chcesz ochronić konia przed uciążliwymi owadami, pyłem i hałasem podczas treningu lub na zawodach, dodaj do ogłowia sylowe nauszniki. Cienka bawełna lub siateczka osłania uszy konia przed nieprzyjemnymi doznaniami, które mogą go rozpraszać lub nawet denerwować. Nauszniki są przydatne w przypadku koni z headshakingiem czy innymi frustrującymi nawykami. Dzięki nim możesz odkryć większą przyjemność z jazdy. Nauszniki pomagają koniowi się skupić i rozluźnić. Są dostępne w wielu kolorach i uszyte z przewiewnych, wygodnych materiałów. Całość uzupełniają eleganckie lamówki i błyszczące detale. Z przodu możesz wyhaftować monogram. W ofercie mamy też modele z kryształkami lub satynowym wykończeniem.

Nauszniki chronia delikatne uszy konia 

Nauszniki to obowiązkowy element na lato, kiedy koniowi dokuczają muchy i inne owady. Przy okazji służą też do tłumienia hałasu z zewnątrz, dzięki czemu koń może się lepiej skupić, na przykład na zawodach. Nauszniki można dobrać tak, by pasowały do czapraka - to szczególnie ważne, jeśli przygotowujesz się do startów. Lekka bawełna i siateczka łączą się z dzianiną - całość jesy wytrzymała i łatwa w pielęgnacji. Nauszniki można z powodzeniem prać. Zapoznaj się z naszą ofertą nauszników w różnych kolorach, a jeśli lubisz się wyróżniać, możesz na przedzie wyhaftować swój monogram. Oprócz produktów Horze w naszym asortymencie znajdziesz też nauszniki takich marek jak B Vertigo czy Eskadron.

Nauszniki chronią wrażliwe uszy i głowę konia przed owadami. Krótkie nauszniki zasłaniają uszy i czoło konia. Dłuższe modele sięgają aż do chrap. Istnieje szeroki wybór nauszników dla koni. Warto się tym zainteresować, bo nie każdemu koniowi będzie odpowiadał każdy model. Niestety, żeby się o tym przekonać, trzeba przymierzyć koniowi konkretne nauszniki. Ten element sprzętu jest niezwykle funkcjonalny, ale nie ukrywajmy, liczy się też wygląd. Nauszniki są dostępne w wielu kolorach i fasonach, więc z pewnością znajdziesz model, który będzie się podobał zarówno Tobie jak i koniowi. A jeśli masz wątpliwości, czarne nauszniki sprawdzą się wszędzie i przy każdej okazji.

Wielu producentów oferuje nauszniki, które zapewniają szczególną ochronę przed hałasem. Warto wypatrywać w opisach takich określeń jak "tłumiące hałas" czy "wyciszające".Tego typu nauszniki zwykle składają się z trzech warstw. Warstwa wewnętrzna i zewnętrzna to zwykle tkanina bawełniana, a warstwa wyciszająca umieszczana jest pomiędzy nimi. Nauszniki powinny być na tyle miękkie, by z łatwością dopasowywać się do kształtu głowy i uszu konia. Również modele tłumiące hałas muszą być dla zwierzęcia wygodne. Takie nauszniki nie tylko skutecznie chronią przed uciążliwymi owadami, ale też tłumią docierający z zewnątrz hałas i pomagają skupić się na pracy.

Najpierw należy zapoznać się z miejscowymi przepisami - w zakresie stosowania nauszników zwykle obowiązują ścisłe ustalenia i nie każdy model może być dozwolony. Nauszniki używane na zawodach nie mogą zasłaniać oczu konia, a te stosowane w ujeżdżeniu nie mogą być przymocowane do nachrapnika i muszą pozwolić na swobodny ruch uszu konia. Dobrze, jeśli nauszniki konkursowe są w stonowanym kolorze. 

Najlepsze kategorie