WYPRZEDAŻ w połowie sezonu
Kaski i kamizelki jeździeckie

Kaski i kamizelki jeździeckie

NO TOP TEXT
77 produktów

Kup Kaski i kamizelki jeździeckie na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Kaski i kamizelki do jazdy konnej - bo najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Nawet jeśli masz spokojnego konia lub znacie się od zawsze, jeździectwo zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Dlatego warto zapewnić sobie ochronę w postaci kasku do jazdy konnejKamizelka ochronna przydaje się przede wszystkim podczas skoków przez przeszkody, lub kiedy wybierasz się na kros. Akcesoria ochronne są w tej chwili zaawansowane technologicznie i nie tylko spełniają restrykcyjne normy, ale też gwarantują wygodę i styl.

Co warto wiedzieć o kaskach i kamizelkach jeździeckich

W konkurencjach krosowych kamizelka jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdego jeźdźca. We wszystkich innych dyscyplinach obowiązkowy jest wyłącznie kask. W ujeżdżeniu zastępuje go cylinder, a w dyscyplinach westernowych - kapelusz, choć i tutaj zdarzają się wyjątki i jeźdźcy sami wybierają kas, kierując się względami bezpieczeństwa. Należy też pamiętać o tym, że nawet najwyższej jakości kask trzeba wymienić najpóźniej po ośmiu latach użytkowania, chyba że wcześniej doszło do upadku. Zaleca się, by wymieniać kask na nowy po każdym upadku, ponieważ skorupa może ulec pęknięciu w kontakcie z podłożem, a wtedy kask nie spełnia już swojej roli ochronnej. 

Kask do jazdy konnej -  bezpieczeństwo, wygoda i styl

Jeśli chcesz mieć pewność, że w kasku będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo, musisz wybrać odpowiednio dopasowany model. W przypadku kasków jeździeckich wygoda i atrakcyjny design często wpływają na cenę. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wszystkie dostępne kaski spełniają wymagane standardy. Jeśli cenisz sobie wygodę, z pewnością zechcesz wybrać model lekki i z dobrą wentylacją - tę ostatnią cechę docenisz szczególnie w lecie. Niektóre kaski zapewniają ochronę wykraczającą poza wymagane standardy: przy tej okazji warto wymienić takie modele jak Uvex Exxential Mips czy Uvex Elexxion Tocsen
Inne szczególne właściwości, które mogą Cię zainteresować, to wyjmowana wyściółka, którą można wyprać, wycięcie na kucyka (jeśli masz długie włosy, które spinasz podczas jazdy), lub pokrętło do regulacji rozmiaru. Regulowany, podszyty pasek pod brodą powinien być wytrzymały i wygodny. Jeśli chodzi o design, masz wyjątkowo  szeroki wybór modeli matowych, błyszczących, ozdobionych brokatem lub z wykończeniem alcantara. A jeśli lubisz się wyróżniać, z pewnością spodobają Ci się modele z kryształkami. Oprócz produktów własnej marki mamy również kaski znanych producentów takich jak Uvex, GPA czy Back on Track.

Dodatkowa ochrona - kamizelki i żółwiki

Wybierając się na tor krosowy lub pracując z młodym koniem dobrze jest zadbać o szczególne bezpieczeństwo. Oprócz kasku, który chroni głowę, warto zaopatrzyć się w kamizelkę ochronną lub żółwikaktóry osłoni kręgosłup. Kamizelka chroni również żebra i wrażliwe organy jamy brzusznej.  

Kamizelka ochronna czy ochraniacz kręgosłupa?

Oba produkty są wykonane z pianki syntetycznej. Różni je głównie zakres ochrony: ochraniacz kręgosłupa osłania wyłącznie plecy, a kamizelka zapewnia również ochronę klatki piersiowej. Kamizelka gwarantuje więc bardziej kompleksową ochronę, ale z drugiej strony może w większym stopniu ograniczać swobodę ruchów. W przeciwieństwie do kasków jeździeckich, które spełniają restrykcyjne normy w zakresie bezpieczeństwa i pod tym względem są równie bezpieczne, ochraniacze i kamizelki oferują różne poziomy ochrony. Warto zapamiętać podstawową zasadę: im grubszy materiał, tym lepsza ochrona.

Jak wybrać odpowiedni ochraniacz

Najważniejsze kryterium podczas wyboru ochraniacza lub kamizelki to długość pleców, ponieważ ten parametr nie podlega regulacji. Dolna krawędź nie może opierać się o siodło ani ograniczać ruchów jeźdźca. Poza tym kamizelki i ochraniacze można dopasować do ciała, żeby zapewnić sobie maksymalną ochronę. Wiele ochraniaczy i kamizelek jest wykonanych z przewiewnych materiałów. Zapoznaj się z szerokim wyborem innowacyjnych, lekkich i wytrzymałych ochraniaczy kręgosłupa i kamizelek marek takich jak Komperdell, Zandona czy Kavalkade

Najlepsze kategorie