Kamizelka ochronna - żółwik

Kamizelka ochronna - żółwik

Kamizelki ochronne typu żółwik cieszą się coraz większą popularnością. Poza tym są też wymagane w wielu konkurencjach. Kamizelki jeździeckie typu żółwik zapewnią Ci spokój podczas jazdy i ochronę w razie upadku.

5 produktów
Kamizelka Horze Julius z wbudowaną ochroną pleców
RRP -25%

Horze

Kamizelka Julius z wbudowaną ochroną pleców

561,75 zł
RRP: 749,00 zł
(2)
Komperdell Ballistic FlexFit Women Back Protector

Komperdell

Ballistic FlexFit Women Back Protector

(13)
Zandona Esatech back pro x7 equitation, adult height cm 168/177
do -25% (RRP)

Zandona

Esatech back pro x7 equitation, adult height cm 168/177

Od 561,75 zł
RRP: 749,00 zł
Zandona Esatech back pro x6 equitation, height cm 158/167

Zandona

Esatech back pro x6 equitation, height cm 158/167

749,00 zł
Dostępne już teraz
Zandona Esatech Armour Pro x6 Equitation Body Protector

Zandona

Esatech Armour Pro x6 Equitation Body Protector

1.180,00 zł
(4)

Kup Kamizelka ochronna - żółwik na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Kamizelki jeździeckie typu żółwik - ochrona kręgosłupa podczas jazdy

Konie łatwo się płoszą, a przy gwałtownym ruchu jeździec nie zawsze utrzyma się w siodle. Ochraniacz kręgosłupa zapewnia ochronę tam, gdzie najbardziej jest potrzebna - wzdłuż kręgosłupa i na plecach. Dzięki temu minimalizuje szansę poważnych obrażeń, a przez to zapewnia jeźdźcowi więcej spokoju podczas jazdy.

Różne poziomu ochrony

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kamizelek ochronnych, również ochraniacze kręgosłupa mają różne poziomy ochrony, wa jesto to uzależnione od wytrzymałości i rozkładu wkładek i poduszek. Choć w przypadku żółwików obowiązuje nieco inny standard, również i w tym przypadku jest kilka stopni ochrony do wyboru, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Ochraniacz kręgosłupa Komperdell

Komperdell  to marka, która słynie z produkcji zabezpieczeń do sportów motorowych. Oferuje innowacyjne, lekkie i wytrzymałe kamizelki jeździeckie, które charakteryzują się wyjątkową skutecznością. Uwagę zwraca również design i żywe kolory. Kolorowe modele tych kamizelek są dwustronne -  jedna strona jest wesoła i zawadiacka, druga zaś ma nieco bardziej stonowane kolory na specjalne okazje. 

Żółwik zapewnia ochronę pleców i kręgosłupa. Ma wkładki lub poduszki wzdłuż pleców. Zapewnia ochronę aż do lędźwi i kości ogonowej. Podczas upadku amortyzuje siłę uderzenia i chroni przed skaleczeniem ostrymi przedmiotami. Tradycyjna kamizelka zapewnia ochronę z przodu i z tyłu, ponieważ ma wkładki i jest wyściełana na całej powierzchni. Chroni zatem nie tylko kręgosłup, ale też i żebra. Wybór między kamizelką a żółwikiem zależy od osobistych preferencji i własnej oceny ryzyka.

Kamizelka typu żółwik chroni plecy i kręgosłup. Nie powinna być zbyt długa, bo będzie zahaczała o tylny łęk siodła, a to nie tylko irytuje, ale przede wszystkim wpływa na wygodę i jakość dosiadu. Oczywiście, nie może też być za krótka, bo powinna zapewniać ochronę na całej długości kręgosłupa. Najlepiej kierować się podaną rozmiarówką i dokładnie określić wymagane wymiary.

Najlepsze kategorie