Kamizelki ochronne

Kamizelki ochronne

Kamizelka ochronna do jazdy konnej zapewnia ochronę przed obrażeniami. To obowiązkowy element wyposażenia jeźdźców, którzy trenują kros lub WKKW, ale nie tylko. Przydaje się również podczas skoków przez przeszkody, a nawet do jazdy rekreacyjnej.

12 produktów
Covalliero ProtectoFlex 315 Lekka kamizelka ochronna Covalliero ProtectoFlex 315 Lekka kamizelka ochronna

Covalliero ProtectoFlex 315 Lekka kamizelka ochronna

619,00 zł
(1)
Kavalkade Sir Lancelot Safety Vest
do -30% (RRP)

Kavalkade Sir Lancelot Safety Vest

Od 482,30 zł
RRP: 689,00 zł
Dostępne już teraz
Komperdell Kamizelka bezpieczeństwa z zamkiem błyskawicznym z przodu Dopasowany krój

Komperdell Kamizelka bezpieczeństwa z zamkiem błyskawicznym z przodu Dopasowany krój

1.430,00 zł
(2)
Kamizelka bezpieczeństwa Zandona Soft Active Vest Pro x6

Kamizelka bezpieczeństwa Zandona Soft Active Vest Pro x6

799,00 zł
(5)
Komperdell Safety Vest frontzipp Regular Fit

Komperdell Safety Vest frontzipp Regular Fit

1.430,00 zł
(2)
Finntack Pro Back Protector

Finntack Pro Back Protector

1.230,00 zł
(8)
Komperdell Ballistic FlexFit Regular Ochraniacz kręgosłupa Komperdell Ballistic FlexFit Regular Ochraniacz kręgosłupa

Komperdell Ballistic FlexFit Regular Ochraniacz kręgosłupa

1.140,00 zł
(2)
USG Eco-Flexi Bodyprotector

USG Eco-Flexi Bodyprotector

729,00 zł
Waldhausen P19 Body Protector Waldhausen P19 Body Protector

Waldhausen P19 Body Protector

739,00 zł
Zandona Soft Active Vest Pro x7 Equitation Safety Vest

Zandona Soft Active Vest Pro x7 Equitation Safety Vest

799,00 zł
(2)
Jacson Safety Vest, Adult
do -30% (RRP)

Jacson Safety Vest, Adult

Od 412,30 zł
RRP: 589,00 zł
Helite Airnest Equestrian Vest, black
RRP -30%

Helite Airnest Equestrian Vest, black

1.526,00 zł
RRP: 2.180,00 zł
Dostępne już teraz

Kup Kamizelki ochronne na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Kamizelki ochronne do jazdy konnej

Wielu jeźdźców nie wyobraża sobie jazdy bez kamizelki ochronnej. To niezbędny element wyposażenia na krosie lub w WKKW, ale przydaje się również podczas treningów skokowych, wyjazdów w teren lub przy zajeżdżaniu młodych koni. Upadki zdarzają się nawet najlepszym, dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w dobry kask jeździecki kamizelkę ochronną lub żółwika

Kamizelka ochronna czy ochraniacz kręgosłupa?

Oba produkty są wykonane z pianki syntetycznej. Różni je głównie to, że ochraniacz kręgosłupa osłania wyłącznie plecy, a kamizelka ochronna zabezpiecza również klatkę piersiową. Oznacza to również, że kamizelka może w większym stopniu ograniczać ruchomość. Stopień ochrony, jaką zapewniają oba produkty, może być różny, dlatego kamizelki i ochraniacze dzielą się na różne poziomy i kategorie. Muszą spełniać określone standardy bezpieczeństwa. Im grubszy materiał, tym lepsza ochrona. Grube wypełnienie może jednak krępować ruchy. Jako że długość grzbietu nie jest regulowana, należy uważnie dobrać kamizelkę lub żółwika, by nie ograniczały nam ruchów podczas jazdy. Dolna krawędź nie może opierać się o tylny łęk siodła. Dobrze jest też wybrać model przewiewny lub wykonany z materiałów wodoodpornych. Poszczególne kamizelki i ochraniacze mają też różne możliwości regulacji, więc jeśli wybierzesz odpowiedni model, zdołasz go bez trudu dostosować do własnych potrzeb. W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę innowacyjnych, lekkich i wytrzymałych kamizelek ochronnych i ochraniaczym, które nie tylko zapewnią Ci maksymalną ochronę, ale też wyróżniają się walorami paktycznymi i estetycznymi. W ofercie naszego sklepu znajdziesz nie tylko produkty Horze, ale też kamizelki i ochraniacze innych znanych marek takich jak Zandona czy Komperdell.

Kamizelka ochronna musi być dobrze dopasowana do ciała jeźdźca. Jeśli będzie za duża i za luźna, nie spełni swojej roli. Jeśli zaś wybierzesz zbyt ciasny model, będzie Ci niewygodnie. Za mała kamizelka ogranicza ruchy i nie sprawdza się podczas jazdy. Nowoczesne kamizelki ochronne mają spore możliwości regulacji w okolicy ramion i klatki piersiowej, po bokach, a nawet z tyłu. Warto zapoznać się ze szczegółową rozmiarówką, żeby dobrać odpowiedni dla siebie model.

Jeśli rozglądasz się za kamizelką ochronną, szybko zorientujesz się, że masz do wyboru trzy poziomy ochrony: I, II i III. Odpowiadają one szczególnym cechom produktów: poziom I zapewnia minimalną ochronę. Takie kamizelki są lekkie i raczej cienkie. Poziom II to produkty nieco grubsze, choć niezbyt masywne. Takie kamizelki oferują umiarkowaną ochronę. Produkty z poziomu III zapewniają najwyższy stopień ochrony - mają porządne wypełnienie i specjalne wstawki, które pozwalają zabezpieczyć plecy i klatkę piersiową.

Żółwik zapewnia ochronę pleców i kręgosłupa. Ma wkładki lub poduszki wzdłuż pleców. Zapewnia ochronę aż do lędźwi i kości ogonowej. Podczas upadku amortyzuje siłę uderzenia i chroni przed skaleczeniem ostrymi przedmiotami. Tradycyjna kamizelka zapewnia ochronę z przodu i z tyłu, ponieważ ma wkładki i jest wyściełana na całej powierzchni. Chroni zatem nie tylko kręgosłup, ale też i żebra. Wybór między kamizelką a żółwikiem zależy od osobistych preferencji i własnej oceny ryzyka.

Najlepsze kategorie