Rabat zostanie odliczony od sugerowanej ceny detalicznej.
Podkładki pod siodło

Podkładki pod siodło

Podkładki mają określone funkcje do spełnienia: ich zadaniem jest skuteczna amortyzacja wstrząsów, korekta niedopasowanego siodła, podniesienie przodu lub tyłu siodła, albo poprawa przyczepności, jeśli siodło przesuwa się podczas jazdy.

58 produktów

Kup Podkładki pod siodło na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Podkładki pod siodło z różnych materiałów 

Najczęściej wybierane podkładki pod siodło to te z futerkiem. Dobrze amortyzują wstrząsy i skutecznie chronią grzbiet konia.

Podkładki żelowe dobrze rozkładają nacisk i równoważą siły działające na grzbiet - sprawdzą się w przypadku niedopasowanego siodła, jeśli nie ma możliwości jego wymiany. Czasami dobiera się podkładki, które mają unieść określoną część siodła, na przykład sam tył.

Antypoślizgowe podkładki z neoprenu lub z gumową powłoką zapobiegają przesuwaniu się siodła podczas jazdy. Przydają się na przykład w przypadku niewykłębionych koni.

Wszystkie te modele łączy jedno: powinny równomiernie rozkładać nacisk na grzbiet konia i eliminować punktowy ucisk. W naszej ofercie znajdziesz modele marki Horze oraz innych znanych marek takich jak LeMieux, Weatherbeeta czy Acavallo.

Podkładkę umieszczamy między siodłem a grzbietem konia. Ma za zadanie chronić grzbiet, równomiernie rozkładając ciężar siodła i jeźdźca. Podkładki pod siodło mogą być wykonane z grubej, wełnianej dzianiny, z futerka, z żelu lub pianki. Ważne, żeby podkładka nie była za gruba, bo wtedy wpływa na dopasowanie siodła, które może stać się zbyt ciasne. Miłośnicy jazdy westernowej korzystają ze specjalnych padów z grubej wełny - są one duże i pasują do solidnych siodeł westernowych. Podkładka powinna mieć sporą powierzchnię, żeby móc skutecznie rozkładać nacisk. Materiał, z jakiego jest wykonana, powinien być cienki, ale miękki w dotyku - najważniejsze jednak są jego właściwości amortyzujące.

Podkładki pod siodło są dostępne w wielu różnych wariantach. Mogą być podszyte futerkiem, mieć żelowe wstawki albo wymienne wkładki lub kieszonki wypełnione powietrzem. Niektóre modele są opracowane po to, by podnieść przód lub tył siodła. Wszystkie mają za zadanie korygować niedopasowanie siodła do grzbietu konia i minimalizować ucisk na grzbiet, równomiernie rozkładając ciężar. Dzięki temu koniowi będzie wygodniej podczas jazdy. Podkładki sprawdzą się, na przykład, jeśli koń jeszcze rośnie albo wraca do pracy po dłuższej przerwie.

Podkładki pod siodło są dostępne w kilku wersjach. Najpierw zastanów się, co chcesz uzyskać - jeśli zależy Ci na skutecznej amortyzacji wstrząsów lub równomiernym rozkładzie nacisku, możesz rozważyć podkłdkę żelową. Żel wykorzystywany do produkcji takich podkładek rozkłada się pod siodłem i znakomicie koryguje drobne niedopasowanie siodła. Podkładki z futerkiem są przewiewne, a naturalny materiał doskonale chłonie wilgoć i zapewnia optymalną wentylację. Warstwa futerka dobrze amortyzuje wstrząsy. Możesz też wybrać podkładkę, która uniesie wybraną część siodła: takie modele mają specjalne wstawki z przodu lub z tyłu.

Najlepsze kategorie