Niezbędne w sezonie muchowym
Ogłowia i nachrapniki

Ogłowia i nachrapniki

Ogłowia są dostępne w wielu róznych stylach. W naszej ofercie znajdziesz modele przeznaczone do różnych  dyscyplin jeździeckich. Zapoznaj się z szerokim asortymentem ogłowi ujeżdżeniowych, skokowych oraz przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej.

180 produktów

Kup Ogłowia i nachrapniki na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Ogłowia Horze - znakomite wykonanie, eleganckie przeszycia i luksusowe detale 

W naszej ofercie znajdziesz ogłowia do różnych dyscyplin jeździeckich. Możesz wybierać spośród modeli o róznym wykończeniu, uszytych z jasnej lub ciemnej skóry. Ogłowia ujeżdżeniowe z luksusowym, miękkim podszyciem, z wodzami do kompletu, mają ergonomiczne nagłówki, które zapewniają niebywałą wygodę i równomiernie rozkładają nacisk. Jesli startujesz w zawodach, zainteresują Cię tradycyjne ogłowia ze skośnikiem lub podwójnymi wodzamiMiłośnicy klasyki chętnie wybiorą gustowne modele z czarnym wykończeniem. Jeśli lubisz się wyróżniać, spodobają Ci się eleganckie przeszycia i delkatne detale. Warto też zwrócić uwagę na miękkie, elastyczne wodze powlekane gumą, wąskie naczółki i nachrapniki - wszystkie te elementy dodają ogłowiu elegancji. Ogłowia do skoków i WKKW zwykle mają skośnik lub nachrapnik meksykański oraz mocne wodze - parciane lub powlekane gumą. Wytrzymałe ogłowie z szerokim nachrapnikiem naczółkiem nada się na tor krosowy lub do wyjazdów w teren. W sklepie Horze znajdziesz szeroki wybór ogłowi, w tym również modele takie jak hackamore czy popularne ostatnio ogłowie typu Micklem

Ogłowia do różnych dyscyplin jeździeckich

Ogłowie bezwędzidłowe to rozsądny wybór dla koni, które nie akceptują wędzidła. W naszej ofercie mamy też ogłowia dla kuców   - są równied dobrej jakości co modele dla dużych koni. Ogłowia syntetyczne to dobra alternatywa dla tradycyjnych modeli skórzanych. Takie ogłowia są łatwiejsze w pielęgnacji, choć wiadomo, że również trzeba o nie dbać. W naszej ofercie znajdziesz ogłowia takich marek jak Schockemöhle czy Horseware.

Wędzidło to metalowa część ogłowia, którą umieszcza się w pysku konia. Są też wędzidła skórzane, żelowe, silikonowe lub z tworzywa. Nachrapnik to inna część ogłowia. Nie jest obowiązkowy i nie wszystkie modele go mają. Pozostałe części ogłowia to naczółek, nagłówek, podgardle, paski policzkowe, a czasami też skośnik oraz, jak już wspomnieliśmy, wędzidło.

Jeśli Twój koń jest wrażliwy, albo chcesz dawać mu wyjątkowo delikatne pomoce, zalecamy wybór ogłowia anatomicznego, którego kształt jest specjalnie dopasowany do głowy konia i zapewnia większą wygodę niż inne modele. Dla koni o wrażliwej kości nosowej poleca się ogłowie z nachrapnikiem meksykańskim, który ma dodatkowe podszycie z grubszego futerka. Konie z krótkim pyskiem mogą jeździć w tradycyjnym ogłowiu, a dla dużych koni o długim pysku proponuje się ogłowie z nachrapnikiem kombinowanym. Do tego masz też wybór wędzideł.

Najlepsze kategorie