Tutaj sprawdzisz status dostawy swojego zamówienia
Derki dla kuca

Derki dla kuca

Derki dla kuca stanowią najlepszą ochronę Twojego pupila przed słońcem, zimnem, wiatrem, deszczem, a nawet owadami. Spraw, aby Twój kucyk zawsze czuł się komfortowo, dzięki derkom specjalnie dostosowanym do jego wielkości i potrzeb.

32 produktów

Kup Derki dla kuca na horze.pl

  • Darmowa dostawa od 300 PLN
  • Wiele metod płatności
  • Darmowe zwroty
  • Bezpłatna obsługa klienta i czat

Która derka dla kuca będzie odpowiednia?

Derki dla kuca w Horze dostępne są w wielu różnych wzorach i wariantach. Rozmiary dostosowane do wielkości kucy spełnią najwyższe oczekiwania oraz sprawią, że Twój pupil będzie odpowiednio chroniony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i owadami. Wraz z popularnością sportów jeździeckich, rośnie również wybór i przeznaczenie akcesoriów ułatwiających codzienne życie jeźdźców koni i kucy. Derki dla kuca występują dzisiaj w przeróżnych wariantach, tak aby spełaniały wymagania dotyczące pogody, aktywności i wielkości zwierząt. Derka przeciwdeszczowa dla kuca uchroni go przed zmoknięciem, a derka przeciw owadom sprawi, że będzie mógł spokojnie przetrwać lato.

Derki dla kuca - idelane na każdą potrzebę

Oprócz różnych wzorów i rozmiarów derki wykonane są również z bardzo różnych i specjalistycznych materiałów. Derki terapeutyczne dla kucy posiadają technologię, która ogrzewa tył kucyka, stymulując go polami magnetycznymi. Derki osuszająca i derki stajenne sprawią, że kuc będzie chroniony przed zmarznięciem i przykrymi przeziębieniami.
Oferta derek dla kucy w Horze jest bardzo zróżnicowana. Odpowiedni wybór zależy od specyficznych potrzeb Twojego kuca. Odkryj derki dla kucy od Horze.

Każdy kuc jest inny. Niemiecki kuc wierzchowy ma inne potrzeby niż na przykład szetland. Znaczenie ma też wiek, pora roku, utrzymanie i typ pracy, jaką wykonuje koń. Zdrowy kuc rasy prymitywnej zwykle potrzebuje tylko lekkiego okrycia przed deszczem, jeśli spędza lato na zewnątrz. Większość ras kuców ma gęstą sierść zimową, więc jeśli przebywają w stajni otwartej lub podróżują w przyczepie, przyda im się jedna derka z wypełnieniem 50 g. Jeśli jednak kuc jest starszy lub chory, przed zakupem derki warto poradzić się weterynarza.

Jeśli chodzi o wymagania, kuce nie różnią się zbytnio od dużych koni. Najważniejsze, by derka pasowała i nie zsuwała się z ciała kuca. Kupując derkę należy zwrócić uwagę na jej rozmiar, np. derka dla kuca rozmiar 115. Aby dopasować rozmiar tak, by kuc mógł cieszyć się bezpieczeństwem i nieskrępowaną swobodą ruchów przez cały dzień na pastwisku, dobrze jest wybrać model z zapięciem z przodu, podogoniem i pasami krzyżowymi. Odporny na rozdarcia materiał powinien być przewiewny, wiatroszczelny i nieprzemakalny. Grubość wypełnienia czy podszycie zależeć będą od potrzeb zwierzęcie i warunków, w jakich jest utrzymywane.