Baty ujeżdżeniowe

Baty ujeżdżeniowe

5 produktów
Bat ujeżdżeniowy Horze Austin
RRP -10%

Bat ujeżdżeniowy Horze Austin

44,90 zł
RRP: 49,90 zł
(5)
Bat ujeżdżeniowy Horze Ennis Bat ujeżdżeniowy Horze Ennis
RRP -47%

Bat ujeżdżeniowy Horze Ennis

79,00 zł
RRP: 149,00 zł
Dostępne już teraz
LeMieux Grip-Tek Bat do jazdy konnej
RRP -6%

LeMieux Grip-Tek Bat do jazdy konnej

149,00 zł
RRP: 159,00 zł
Bicz żelowy Karlslund

Bicz żelowy Karlslund

159,00 zł
(2)
Wszechstronny palcat Horze Freddie Metallic Wszechstronny palcat Horze Freddie Metallic
RRP -9%

Wszechstronny palcat Horze Freddie Metallic

49,90 zł
RRP: 54,90 zł
(9)

Kup Baty ujeżdżeniowe na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Baty ujeżdżeniowe - optymalna pomoc dla dresażystów

Baty ujeżdżeniowe to pomoc opracowana z myślą o dresażystach, ale przydają się też podczas pracy z ziemi oraz w innych dyscyplinach.

Lekki, dobrze wyważony bat zapewnia dobre wsparcie działania łydki i daje koniowi impuls do ruchu naprzód. Baty ujeżdżeniowe mogą mieć klasyczny fason i czarny kolor - taki model wybierz, jeśli wybierasz się na zawody i chcesz zadbać o elegancką prezencję. W naszej ofercie znajdziesz też kolorowe fasony na codzienne treningi. Wybierz coś bardziej wyrazistego z zabawnym wzorem lub błyszczącym wykończeniem, jeśli chcesz zabłysnąć na najbliższej jeździe.

Bat ujeżdżeniowi - niezbędny w każdej siodlarni.

Dobrze jest trzymać w siodlarni kilka batów ujeżdżeniowych, żeby mieć z czego wybierać. Lekka konstrukcja to zasługa włókna szklanego lub węglowego, które wykorzystuje się w części głównej. Dobrze wyważony bat jest wygodny i nie powoduje dyskomfortu, kiedy trzymasz jednocześnie wodze i bat.

Rączka bata ujeżdżeniowego powinna być wygodna i nie wyślizgiwać się z dłoni. Kulka na końcu rączki bata została przymocowana po to, by bat nie wysunął Ci się z ręki podczas jazdy. Baty ujeżdżeniowe są dostępne w kilku długościach, w zależności od potrzeb i zastosowania. Wybierz taki, który najbardziej Ci odpowiada, ale jeśli planujesz udział  w zawodach, pamiętaj, że bat nie może być dłuższy niż 120 cm.

Bat jako pomoc do pracy z ziemi

Długie baty są wykorzystywane w takich dyscyplinach jak powożenie, lonżowanie i ujeżdżenie. Wybierz długość, która jest dla Ciebie wygodna. Prawidłowo dobrany bat ujeżdżeniowy powinien dobrze leżeć w dłoni. Wysokiej jakości modele są doskonale wyważone i wykonane z lekkich materiałów takich jak włókno szklane lub węglowe. Antypoślizgowe wykończenie rączki z gumy lub innych materiałów sprawia, że bat wygodnie trzyma się w dłoni. Należy jednak pamiętać, by bata używać z wyczuciem. Jeśli  chcesz zabłysnąć, wybierz model wykończony brokatem na samej rączce lub na całej długości.

Długi bat do jazdy, lonżowania lub powożenia.

Długie baty dostępne w Horze mają służyć jako wzmocnienie łydki jeźdźca. Korzstamy z nich na treningach i zawodach. W ofercie mamy baty do każdej dyscypliny. Dłuższe baty sprawdzą się, jeśli zechcesz bez problemu sięgnąć za łydkę, by zachęcić konia do ruchu naprzód. W Horze mamy baty w różnych kolorach i stylach, więc każdy jeździec wybierze tu coś dla siebie. Baty do lonżowania sprawdzą się podczas szkolenia i pracy z ziemi, zaś baty do powożenia mają pomóc powożącemu opanować kilka koni, skoordynować ich ruch i utrzymać tempo. Dobrze wyważony, lekki bat to przydatny element wyposażenia każdego jeźdźca.