Kaski do jazdy konnej Horze

Kaski do jazdy konnej Horze

17 produktów
Kryształowy hełm Horze Arix

Kryształowy hełm Horze Arix

449,00 zł
(47)
Hełm z herbem Horze

Hełm z herbem Horze

199,00 zł
(6)
Kask Horze Atmos Metallic Kask Horze Atmos Metallic

Kask Horze Atmos Metallic

479,00 zł
(19)
Kask Horze Sentinel

Kask Horze Sentinel

479,00 zł
(16)
Kask jeździecki Horze Solara

Kask jeździecki Horze Solara

599,00 zł
(19)
Kask jeździecki Horze Empire Kask jeździecki Horze Empire

Kask jeździecki Horze Empire

549,00 zł
(12)
Kask jeździecki Horze Orbital z wentylacją VG1 Kask jeździecki Horze Orbital z wentylacją VG1
RRP -65%

Kask jeździecki Horze Orbital z wentylacją VG1

159,00 zł
RRP: 449,00 zł
(1)
Kask jeździecki Horze Triton Galaxy Kask jeździecki Horze Triton Galaxy

Kask jeździecki Horze Triton Galaxy

329,00 zł
(61)
Kask jeździecki Horze Pacific Defenze, regulowany rozmiar Kask jeździecki Horze Pacific Defenze, regulowany rozmiar

Kask jeździecki Horze Pacific Defenze, regulowany rozmiar

249,00 zł
(120)
Wkładka do kasku Horze Empire

Wkładka do kasku Horze Empire

39,90 zł
(2)
Kask jeździecki Horze Triton Kask jeździecki Horze Triton

Kask jeździecki Horze Triton

249,00 zł
(26)
Kask Horze Monarch Metallic Glitter Kask Horze Monarch Metallic Glitter

Kask Horze Monarch Metallic Glitter

499,00 zł
(27)
Horze Noir Kask jeździecki z błyszczącym wykończeniem i daszkiem Horze Noir Kask jeździecki z błyszczącym wykończeniem i daszkiem

Horze Noir Kask jeździecki z błyszczącym wykończeniem i daszkiem

799,00 zł
(2)
Horze Women's Skylar Kask jeździecki Horze Women's Skylar Kask jeździecki

Horze Women's Skylar Kask jeździecki

499,00 zł
(1)
Horze Kask damski z kryształkami Horze Kask damski z kryształkami

Horze Kask damski z kryształkami

499,00 zł
Dostępne już teraz
Kask z błyszczącym wykończeniem Kask z błyszczącym wykończeniem

Kask z błyszczącym wykończeniem

839,00 zł
(4)
Kask jeździecki Horze HaloRider Kask jeździecki Horze HaloRider

Kask jeździecki Horze HaloRider

279,00 zł
(199)

Kup Kaski do jazdy konnej na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

"

Kask do jazdy konnej - bezpieczeństwo przede wszystkim!

Nie każdy o tym wie, ale kaski jeździeckie również mają swoją datę przydatności. Większość z nas wie, że po upadku kask należy wymienić. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że raz na osiem lat należałoby sprawić sobie nowy kask. W końcu w sporcie, jakim jest jeździectwo, bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu, zarówno w przypadku dzieci jak i dorosłych. Niezależnie od tego, jak długo jeździsz i jak dobrze znasz swojego konia, zawsze może zdarzyć się coś nieoczekiwanego. Upadki to nieodłączna część jeździectwa. Dlatego właśnie kask jest obowiązkowym elementem wyposażenia w każdej dyscyplinie jeździeckiej. Kaski noszą zarówno skoczkowie, jak i ujeżdżeniowcy, a ostatnimi czasy nawet amatorzy jazdy westernowej.

Kaski jeździeckie - bezpieczeństwo i design w jednym

Niestety, jeśli kaski nie są obowiązkowe, nie wszyscy decydują się je zakładać. Na szczęście w dzisiejszych czasach kask nie musi być toporny ani brzydki, niewygodny ani nadmiernie drogi. Najnowsze rozwiązania zapewniają niebywałą wygodę i funkcjonalność, a atrakcyjny design przekona nawet najbardziej opornych. Niezależnie od półki cenowej, kask do jazdy konnej powinien spełniać określone wymogi i odpowiadać obowiązującym standardom. Niektóre modele, na przykład Uvex Exxential Mips czy Uvex Elexxion Tocsen, mają dodatkowe zabezpieczenia. Nowoczesne, lekkie materiały i dobra wentylacja to cechy, które docenimy szczególnie w lecie. W zimie przydaje się za to kask z wyjmowaną wkładką lub z regulacją rozmiaru, żeby można było założyć pod spód czapkę. Wśród innych specjalnych dodatków można wymienić antybakteryjną wyściółkę, którą można prać, albo specjalne wycięcie na kucyk dla amazonek. Całość uzupełnia miękki, regulowany pasek pod brodę. Na uwagę zasługuje też oryginalny design nowoczesnych kasków - możesz wybrać model z brokatowym wykończeniem lub kryształkami. W ofercie mamy kaski matowe lub błyszczące, a także klasyczne, z zamszowym pokryciem. Szeroki asortyment kasków obejmuje modele znanych marek, takich jak Uvex, GPA lub Back On Track. W ofercie mamy też kaski do jazdy konnej dla dzieci.

"

Wybór kasku zależy od dyscypliny jeździeckiej. Nowoczesne kaski są dość wszechstronne, ale niektóre modele są zaprojektowane z myślą o konkretnej dyscyplinie. Z całą pewnością nie powinno się używać starego typu kasków bez trzypunktowego zapięcia. Taki model nie zapewnia ochrony, ponieważ w razie upadku przekrzywia się lub zsuwa z głowy. Nowoczesne kaski jeździeckie sprawdzą się podczas jazdy rekreacyjnej, skoków i ujeżdżenia. Jeśli startujesz w zawodach WKKW lub bierzesz udział w rekonstrukcjach, możesz zaopatrzyć się w wyjątkowo wytrzymały kask, który chroni również szyję. Ci z was, którzy lubią jazdę westernową, zazwyczaj wybierają brązowe kaski z chropowatą powierzchnią i ozdobnym wykończeniem. Kask jest obowiązkowym elementem stroju jeździeckiego na wszelkich zawodach.

Odpowiednią ochronę zapewni tylko dobrze dopasowany kask. Dlatego warto dołożyć starań i wybrać kask we właściwym rozmiarze. Żeby to się udało, dobrze jest przymierzyć kilka modeli. Decydującym czynnikiem jest obwód głowy. Wielu producentów i sklepów internetowych podaje rozmiar w centymetrach (np. 55) lub stosuje typowe oznaczenia: S, M, L itp.. Większość kasków ma regulację rozmiaru. Zasadniczo, kask powinien mieć taki rozmiar, by uszy jeźdźca mieściły się w trójkątnych wycięciach po bokach, w miejscu, gdzie doczepiony jest pasek pod brodę. Kiedy potrząśniesz głową, kask powinien utrzymać się na miejscu, nawet jeśli pasek jest rozpięty. Z drugiej strony jednak kask nie może Cię też zbytnio uciskać.

Istnieje szereg sytuacji, w których należy lub można wymienić kask. W przypadku dzieci nowy kask jest potrzebny, kiedy mały jeździec rośnie i zmienia mu się obwód głowy. Jednak niezależnie od wieku każdy jeździec powinien wymienić kask po upadku. Nawet jesli gołym okiem nie widać uszkodzeń, mogły powstać małe pęknięcia i drobne szczeliny, nawet pod podszewką. Podczas kolejnego upadku zniszczony kask rozpadnie się w tych miejscach i nie zapewni skutecznej ochrony, a wtedy łatwo o obrażenia. Nawet jeśli nie przydarzył Ci się upadek, a Twoja głowa już nie rośnie, warto wymieniać kask co 10 lat, a jeszcze lepiej co 5. Każdy materiał ma swój okres przydatności, tym bardziej że kas do jazdy konnej jest wystawiony na działanie różnych temperatur i warunków pogodowych.

Najlepsze kategorie