« Wstecz / Koń / Ogłowia i wodze / Ogłowia i nachrapniki / Ogłowia bezwędzidłowe

F.R.A Freedom Riding Articles FRA Rebecca Sidepull (System 3), Crystal Finishing w. wodza

969,00 zł
( 1 )
Gotowy na jesień? - 50 PLN Prezent
Skopiuj kod: AUTUMN
Minimalna kwota zamówienia musi wynosić 400 PLN. Nie łączy się z innymi rabatami. Jeśli zwracasz jeden lub kilka artykułów, zwrócimy cenę zwracanego produktu pomniejszoną o rabat. Nie dotyczy produktów wykluczonych z promocji (informacja na stronach produktów). Ważne do 24.09.2023.
Kolor: Black
Black FRA Rebecca Sidepull (System 3), Crystal Finishing w. wodza
Brown FRA Rebecca Sidepull (System 3), Crystal Finishing w. wodza
Tabela rozmiarów
Size A Crown B Browband C Combined Noseband D Pullback Combined Noseband E -Cheek straps Reins
P 60 cm 32 cm 65 cm 36 cm 95 cm 135 cm
C 65 cm 34 cm 72 cm 39 cm 100 cm 140 cm
F 69 cm 36 cm 78 cm 41 cm 105 cm 145 cm
XF 75 cm 38 cm 81 cm 43 cm 110 cm 150 cm
Wstecz
Podczas gdy rozmiary ogłowia ogólnie pasują do rozmiarów koni zgodnie z tabelą rozmiarów, rozmiary głów koni różnią się, i należy najpierw przetestować ogłowie, aby upewnić się, że jest dobrze dopasowane.
Horze logo
Wysyłka przez Horze
Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 299 zł
Darmowy Zwrot
Bezpłatne zwroty do 30 dni

Opis

System bezwędzidłowy FRA 3: ogłowia bezwędzidłowe to nie nowość! Przez wieki uzdę bez wędzidła uważano za rzecz oczywistą, zanim kiedykolwiek pomyślano o wkładaniu czegoś do pyska konia, ludzie po prostu coś wokół niej kładli. Lina jako kantar była wówczas wystarczająca i tak powstało pierwsze ogłowie bezwędzidłowe. W połączeniu z ciężarkiem podtrzymującym, nogą i środkami wspomagającymi czucie ręka jeźdźca utrzymuje kontakt za pomocą wodzy nie z pyskiem, ale z głową konia. Zasada działania: Nacisk na nos i policzki, bezpośrednie prowadzenie wodzy. Obok systemu FRA® side pull in system 3 znajdziemy również kilka wiązanych kantarów FRA®. Nachrapnik boczny: Skórzany nachrapnik tego prostego ogłowia kończy się pierścieniem na obu policzkach, do którego przymocowane są krawężnik i policzek. Do drugiego pierścienia w tym samym miejscu przymocowane są wodze, co poprawia obsługę wodzy. Do tego mały skórzany pasek łączy pasek na nos w poprzek z częścią policzkową, dzięki czemu pasek na nos jest dokładnie na miejscu i umożliwia jeźdźcowi wywieranie nacisku na policzki. Pozycja: Podobnie jak w przypadku wszystkich nieco mniejszych uzdy, liczy się również naciąg boczny i zawiązane kantary, w których nachrapnik musi spoczywać na twardej części nosa, mniej więcej tam, gdzie zaczyna się kość nosowa. Taśma krawężnika w konstrukcji z naciągiem bocznym może instynktownie wydawać się napięta, ale absolutnie nie może być napięta. Ma to na celu zapobieganie skręcaniu uzdy. Oddziaływanie: Side pull: To ogłowie robi to, co mówi, ciągnie głowę na boki, odsuwając rękę od szyi powoduje, że połączenie policzka z nachrapnikiem za pomocą obu pasków i pierścienia daje nacisk na przeciwny policzek: obraca się. Pociągnięcie za wodze (zatrzymanie) skutkuje dyskryminującym wspomaganiem nacisku na hałas, co skutkuje zmianą tempa i/lub zatrzymaniem. Wszystko to oczywiście w połączeniu z innymi pomocami pomocniczymi. Ogłowia można używać do lonżowania tylko wtedy, gdy używa się wędzidła do lonżowania. Zahaczasz wędzidło do lonżowania o pierścienie, do których normalnie przymocowane są wodze. Do lonżowania z podwójnymi linkami i lonżowania Pessoa można używać tych samych pierścieni. (dostępne modele FRA® pardoes i FRA® shango) Przydatność: Kantary boczne i wiązane są, ze względu na ich bezpośredni wpływ, bardzo dobrymi prostymi ogłowiami dla jeźdźca jako jak i koń. Są używane w połączeniu z lekkim kontaktem z wodzami i są bardzo odpowiednie dla wrażliwych koni. Dlatego ogłowie jest wyraźnie odpowiednie do jazdy na młodych koniach i ogniście wrażliwych koniach. Uzdy nadają się również do korygowania zepsutych koni, które boją się rąk jeźdźca. Prostota uzdy sprawia, że nadaje się również dla początkującego jeźdźca. Wreszcie uzdy dają świetne możliwości jazdy terenowej, trekkingowej i długodystansowej. Wszystkie uzdy systemu 3 mogą być również używane jako kantar.

Cechy:

  • Wersja : skóra zaciągnięta z boku, z inkrustowanymi kamieniami Swarovskiego Kolor : mocca lub czarny Kołnierz : anatomiczny Wyściółka : miękka skóra pod szyją, z przodu i na nosie Naczółek : łukowaty z delikatnym wykończeniem Swarovskiego Nachrapnik : anatomicznie ukształtowany, wykończenie Swarovski Pasek szczęki : regulowany Wodze: miękka skóra z klipsem

ID produktu: 322962

Przeczytaj opinie:

Kolor: