« Wstecz / Koń / Wędzidła / Wędzidła z wąsami

Sprenger Sprenger Dynamic RS Full Cheek, 16 mm

1.005,00 zł
( 1 )
Świętujemy z Państwem - 21 lat Horze!
Zaoszczędź 21% na marce Horze &
Zaoszczędź 11% na prawie wszystkich innych markach

+Każde 21. zamówienie gratis!
Skopiuj kod: B-DAY
Minimalna kwota zamówienia musi wynosić 400 PLN. Nie łączy się z innymi rabatami. Jeśli zwracasz jeden lub kilka artykułów, zwrócimy cenę zwracanego produktu pomniejszoną o rabat. Nie dotyczy produktów wykluczonych z promocji (informacja na stronach produktów). Co 21. zamówienie wygrywa - maksymalna kwota zwrotu wynosi 800PLN. Różnice nie będą wypłacane. Wszystkie zakupy w aplikacji Horze lub sklepie internetowym zostaną uwzględnione w konkursie. Dział obsługi klienta skontaktuje się ze zwycięzcami po zakończeniu kampanii 28.04.2024. Nagrody nie podlegają przeniesieniu, zwrotowi ani wymianie na gotówkę lub inne nagrody.
Kolor: Nie określono
Nie określono Sprenger Dynamic RS Full Cheek, 16 mm
Tabela rozmiarów
Rozmiar A
95 9.5 cm
105 10.5 cm
115 11.5 cm
125 12.5 cm
135 13.5 cm
145 14.5 cm
155 15.5 cm
165 16.5 cm
Wstecz
Podczas pomiaru rozmiaru wędzidła zawsze mierz długość od środka jednego pierścienia (lub policzka) do wnętrza przeciwnego. Upewnij się, że wędzidło jest wyprostowane. Grubość wędzidła jest zawsze mierzona bezpośrednio w pierścieniu wędzidła. Po umieszczeniu go w pysku konia powinno być maks. 5 mm po obu stronach wędzidła.
Horze logo
Wysyłka przez Horze
Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 299 zł
Bezpłatne zwroty do 30 dni

Opis

To wędzidło leży bardzo cicho w pysku konia, ponieważ policzki zapobiegają przeciągnięciu wędzidła przez pysk. Pozwala uniknąć niewygodnego nacisku na tylne zęby. Ustnik pozostaje we właściwej pozycji centralnej, dzięki czemu pomoce wodzy doskonale współpracują z pyskiem konia. Policzki są najbardziej przydatne w przypadku pomocy obrotowych, zwłaszcza w przypadku młodych koni. Delikatny nacisk na twarz po zewnętrznej stronie zakrętu pomaga jeźdźcowi, ułatwiając zrozumienie zakrętów przez konia i jeźdźcowi w wykonaniu. Górna część policzków jest wygięta na zewnątrz od konia, aby uniknąć niewygodnego nacisku na szczęki. Bity Dynamic RS charakteryzują się ergonomicznie ukształtowanym ustnikiem. Doskonale układają się w pysku konia, powodując miękki i równomierny nacisk na całą powierzchnię języka, zachęcając konia do żucia. Dynamiczne wędzidła RS stymulują konia do łatwiejszego przyjmowania wędzidła. Ponadto ergonomicznie ukształtowany ustnik umożliwia szybkie i zrównoważone działanie na język. Wędzidło to bardzo skutecznie wspiera kontakt z kącikami ust, utrzymując konia na wędzidle. Jednocześnie delikatny przegub w środku, który jest pochylony do przodu o 45° – cecha charakterystyczna opatentowanych bitów KK ULTRA – czyni je bardzo przyjaznym bitem. Wędzidła Dynamic RS są wykonane z SENSOGANu, materiału, który zapewnia delikatne połączenie z koniem. Dzięki zakrzywionym przegubom wędzidło pozostaje we właściwej i centralnej pozycji na języku. Delikatna pastylka do ssania może skierować delikatny nacisk obrotowy na język. Wędzidło zwiększa zaufanie konia do ręki jeźdźca i zwiększa bezpieczeństwo.

Opis techniczny:

Ustnik: Podwójnie łączony.Grubość wędzidła: 16 mm.Średnica pierścienia: 50 mm.Typ pierścienia: Pełny policzek.Materiał: Sensogan z bokami ze stali nierdzewnej.

ID produktu: 13387

Przeczytaj opinie:

Kolor: