Ochraniacze treningowe

Ochraniacze treningowe

Ochraniacze są dostępne w wersji z twardą powłoką lub z miękkich, elastycznych materiałów. Chronią nogi konia przed uderzeniami. Zapoznaj się z szerokim asortymentem ochraniaczy treningowych dla konia i wybierz model, który odpowiada Twoim wymaganiom.

122 produktów

Kup Ochraniacze treningowe na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Ochraniacze ze skorupą

Wybór ochraniaczy treningowych do ujeżdżenia to kwestia osobistych preferencji jeźdźca i potrzeb konia. Ochraniacze w twardej skorupie są zwykle pokryte powłoką z tworzywa sztucznego. Plastikowa skorupa jest odporna na uderzenia i dostępna w wielu kolorach, więc z łatwością dobierzesz model, który będzie pasował do Twoich bryczesów albo kolekcji czapraków. Ochraniacze są od wewnątrz wyściełane futerkiem, neoprenem, lycrą lub innym materiałem technicznym.

Ochraniacze z miękkich materiałów

Ochraniacze z miękkich materiałów są często używane w ujeżdżeniu. W przeciwieństwie do modeli z twardą powłoką, te są nieco bardziej przyjemne w dotyku i zazwyczaj są wykonane z neoprenu lub podobnych materiałów. Dzięki temu dobrze dopasowują się do nogi konia, miękko ją otulając. Takie ochraniacze dobrze zasłaniają pęcinę i zwykle zapina się je na mocne rzepy, które owijają nogę i w ten sposób zapewniają dodatkowe wsparcie oraz ochronę. 

Elastyczność, sprężystość i ochrona

Istnieje wiele dostępnych modeli ochraniaczy z miękkich materiałów. Mogą być wykonane z neoprenu, skóry, lub wykończone przewiewnymi wstawkami z siateczki. Ochraniacze ujeżdżeniowe z materiałów tekstylnych są miękkie w dotyku, wygodne i nie krępują ruchów, a jednocześnie zabezpieczają stawy i ścięgna przed uderzeniami i przeciążeniami. Niektóre mogą też zapewniać przyjemne uczucie chłodu podczas pracy.

Na kolejne zawody lub wybierz wysokiej jakości ochraniacze treningowe. Mozesz też zaskoczyć instruktora i przynieść je na najbliższą jazdę. Wybierz model, który zapewni Twojemu koniowi maksymalną ochronę i wygodę. Oprócz ochraniaczy marki Horze mamy też w asortymencie modele takich marek jak LeMieux czy Back On Track.

Najlepsze kategorie