Ogłowie Nirak

1.279,00 zł
w tym VAT
Najlepsza cena
Ten produkt zawiera już najlepszą możliwą cenę. Dalsze rabaty z promocji i kuponów nie będą stosowane.
Kolor: Czarny
Czarny PS of Sweden Ogłowie Nirak
Brazowy PS of Sweden Ogłowie Nirak
Tabela rozmiarów
Twoje opcje wysyłki
Dostępne już teraz. Przedmiot znajduje się w magazynie
Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Darmowy Zwrot
Bezpłatne zwroty do 100 dni

Opis

Regulowany nachrapnik pozwala jeźdźcowi dobrać siłę nacisku.
Dzięki temu koniowi będzie łatwiej zaakceptować wędzidło. Z tego powodu ogłowie doskonale nada się dla młodych koni, które wciąż uczą się komunikacji z jeźdźcem, oraz dla tych, które uciekają lub chowają się przed wędzidłem i bronią się przed kontaktem z ręką.
Ogłowie sprawdzi się też w przypadku koni idących zbyt mocno naprzód, bo pomoże jeźdźcowi kontrolować prędkość konia bez potrzeby uciekania się do ostrego wędzidła lub zbyt mocnego działania ręki.
Ogłowie Nirak™ w połączeniu z odpowiednio dobranym wędzidłem wspomaga spokojną i skuteczną komunikację między koniem a jeźdźcem.
Nachrapnik nie wywiera ucisku na zęby, co pozwala wyeliminować ewentualne problemy związane z wędzidłem.
Nagłówek ma anatomiczny kształt, dzięki czemu minimalizuje ucisk w najwrażliwszych miejscach na głowie konia. W tym modelu uwzględniono też przestrzeń między nagłówkiem a potylicą.
Wokół uszu umieszczono dodatkowe podszycie, by zapewnić koniowi maksymalną wygodę.
Paski policzkowe są płaskie i mają regularne zapięcia oraz objęte zgłoszeniem patentowym podpórki Cradles™, które sprawiają, że wędzidło lekko zawisa w pysku konia. W ten sposób udaje się uniknąć usztywnienia, a jednocześnie zmniejszyć ucisk ogłowia na potylicę.
Podpórki są opcjonalne i można je zakładać lub zdejmować wedle potrzeby.
Paski policzkowe mają regulację po obu stronach, więc ogłowie można dopasować do kształtu głowy każdego konia oraz dopiąć wędzidło z kółkami w dowolnym rozmiarze.
Wszystkie szlufki są od wewnątrz podgumowane, więc nie zmienią pozycji nawet podczas dynamicznej jazdy.
Naczółek wykorzystuje rozwiązanie znane jako Click-it™, również objęte zgłoszeniem patentowym: dzięki niemu można łatwo przepiąć nagłówek w kilka sekund, nawet jeśli koń ma już założone ogłowie.


Techniczny opis:


Hiszpańska skóra farbowana przy użyciu barwników pochodzących z warzyw.
Ogłowie zostało dopuszczone do użytku na zawodach przez FEI, USEF/USDF, i BD. Mogą w nim startować konie i kuce w dyscyplinach takich jak ujeżdżenie, skoki czy kros.


Wskazówki pielęgnacji:


PS of Sweden zaleca, by ogłowie przed pierwszym użyciem zakonserwować olejem. Pozwoli to na dłużej zachować wysoką jakość skóry.
Skóra to naturalny produkt, który z czasem może zmienić barwę. Ogłowie stanie się ciemniejsze po zakonserwowaniu olejem.


ID produktu: 334343

Przeczytaj opinie:

Ten produkt nie zawiera żadnych opinii. Pomóż nam oraz innym klientom poprzez napisanie swojej opinii.

PS of Sweden Ogłowie Nirak