WYPRZEDAŻ w połowie sezonu
Ogłowia wędzidłowe i ogłowia szwedzkie

Ogłowia wędzidłowe i ogłowia szwedzkie

Ogłowia wędzidłowe są dostępne w wielu fasonach i z różnym wykończeniem. Szczególną popularnością cieszą się ostatnio ogłowia anatomiczne.

88 produktów

Kup Ogłowia wędzidłowe i ogłowia szwedzkie na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Ogłowia wędzidłowe są wykonane z najwyższej jakości skóry i dostępne w różnych fasonach.

Ogłowie wędzidłowe to klasyka wśród sprzętu jeździeckiego. W naszym sklepie znajdziesz modele z różnym wykończeniem i detalami: wybieraj spośród różnych kształtów naczółka i różnych rodzajów nachrapnika. Nawet najbardziej wymagający jeźdźcy z pewnością znajdą w naszym asortymencie coś dla siebie, uwzględniając zarówno potrzeby konia jak i własne preferencje. Może Twoją uwagę zwrócą skórzane lub powlekane gumą wodze, anatomiczny nagłówek, a może odpinany skośnik

Wszystko zależy od tego, jaką dyscyplinę jeździecką uprawiasz. Jeśli preferujesz ujeżdżenie, wybierz ogłowie wędzidłowe z obniżonym nachrapnikiem. Skokowcy często wybierają ogłowia z nachrapnikiem meksykańskim albo nachrapnik angielski ze skośnikiem. Do każdego z takich ogłowi można przypiąć różnego rodzaju wędzidła. Ogłowie Micklem to nowość, opracowana z myślą o wrażliwych koniach. Do wyboru masz też szereg modeli bezwędzidłowych, takich jak hackamore. Westernowcy mają swoją własną gamę ogłowi, w tym wiele bezwędzidłowych.

Metalowe wędzidło z początku sprawia młodym koniom dyskomfort, ponieważ jest to dla nich nowe, nieznane uczucie. Dlatego w przypadku koni, które dopiero uczą się chodzić pod siodłem, zaleca się ogłowia bezwędzidłowe. W jeździe westernowej stosuje się ogłowia typu sidepull lub model zaprojektowany przez Lindę Tellington-Jones. Ogłowia bezwędzidłowe wyglądają jak kantary, a ich najważniejszym elementem jest nachrapnik. Miłośnicy klasyki też mogą sięgnąć po modele bezwędzidłowe - nie tylko chronią one wrażliwy pysk konia, ale też zapobiegają zadławieniu. Młode konie mogą dławić się, mając w pysku ogłowie wędzidłowe, ponieważ następuje wtedy zwiększona produkcja śliny. Jeśli jednak chcesz korzystać z wędzidła, wybierz ogłowie z nieco obniżonym nachrapnikiem lub nachrapnik typu angielskiego i delikatne wędzidło, na przykład podwójnie łączone. Pamiętaj, że wędzidło dla młodego onia nie może być za cienkie - im cieńszy ścięgierz, tym ostrzejsze ma działanie.

Ogłowie typu Micklem to ogłowie wędzidłowe zaprojektowane przez Williama Micklema dla marki Horseware. Ten model miał uwzględniać anatomiczne uwarunkowania i budowę głowy konia. Z uwagi na szczególny kształt ogłowie nie wywiera punktowego nacisku we wrażliwych miejscach takich jak potylica, żuchwa, język i kąciki pyska oraz nerwy twarzowe. Ogłowie Micklem jest dostępne w dwóch wersjach: "Multi Bridle" i "Competition". Model "Multi Bridle" może też być używany bez wędzidła lub jako kawecan do lonżowania. Można też dopiąć dodatkowy ochraniaczacz pyska i języka. Nie jest to możliwe w przypadku modelu "Competition", który jest dopuszczony do użytku na wwszelkiego rodzaju zawodach - to normalne ogłowie wędzidłowe. Wiele koni lepiej toleruje ogłowia typu Micklem - są spokojniejsze i lepiej reagują na pomoce jeźdźca.

Każdy jeździec powinien móc z łatwością wyregulować ogłowie, a konkretnie nachrapnik, typu angielskiego. Czasami jednak zdarza się, że nachrapnik jest zapięty za ciasno i sprawiać koniowi ból. Dopinając nachrapnik, nalezy pamiętać, że pod pasek powinny zmieścić się dwa palce. Podgardle powinno być tak zapięte, by można było wsunąć zaciśniętą pięść pod pysk konia, nad paskiem. Podgardle nie powinno być zapięte zbyt luźno, bo może się przesuwać, ale też nie za ciasno, bo będzie dla konia niewygodne. Dobrze wyregulowane paski ogłowia angielskiego pozwalają skutecznie porozumiewać się z koniem za pośrednictwem pomocy.

Najlepsze kategorie