Ostrogi Horze

Ostrogi Horze

3 produktów
Ostrogi z gwiazdką Horze
RRP -7%

Ostrogi z gwiazdką Horze

129,00 zł
RRP: 139,00 zł
(2)
Aluminiowe ostrogi Horze z wymiennymi końcówkami
RRP -22%

Aluminiowe ostrogi Horze z wymiennymi końcówkami

139,00 zł
RRP: 179,00 zł
Dostępne już teraz
Ostrogi z plastikową kulką Horze
RRP -14%

Ostrogi z plastikową kulką Horze

119,00 zł
RRP: 139,00 zł
(6)

Kup Ostrogi na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Ostrogi jako pomoc jeździecka w wielu dyscyplinach 

W Horze mamy wiele modeli ostróg z prostą, klasyczną, płaską lub zaokrągloną końcówką, a także nieco mniej popularne wzory z kółkiem lub gwiazdką. Niektóre z naszych ostróg są wykończone kryształkami - to propozycja dla jeźdźców, którzy lubią zabłysnąć. Najważniejsze, by ostrogi dobierać do potrzeb konia i zawsze posługiwać się nimi z wyczuciem. Ostroga ma dawać delikatny sygnał i wzmacniać działanie łydki. Pod żadnym pozorem nie używaj ostróg, by sprawić koniowi ból. Upewnij się, że znasz wymogi obowiązujące w swojej dyscyplinie i wybierz ostrogi, które pasują do Twoich potrzeb. Ostrogi Horze są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu są wytrzymałe, długo zachowują blask i nie rdzewieją.

Paski do ostróg należy często wymieniać

Paski do ostróg warto często wymieniać - nie tylko po to, by zawsze elegancko się prezentować, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Wybierz model z kryształkami lub modnym logo, by dodać blasku swoim jeździeckim stylizacjom. Jeśli wolisz tradycyjny look, lepiej sprawdzą się klasyczne paski z czarnej skóry. Parciane nylonowe paski  nadają się do codziennej jazdy, ponieważ można je łatwo i wygodnie wyregulować. Paski do ostróg Horze dostaniesz w przystępnej cenie, a ponadto możesz wybierać spośród różnych fasonów.

Ostrogi mają dać koniowi określony sygnał. Mają działanie bardziej punktowe niż łydka. Jazdy z ostrogami trzeba się jednak nauczyć, w przeciwnym wypadku można zrobić koniowi krzywdę. Aby móc korzystać z ostróg, należy najpierw zyskać stabilny i pewny dosiad. U początkujących jeszcze o to trudno, więc osoby, które dopiero zaczynają przygodę z jeździectwem, powinny w miarę możliwości jeździć bez ostróg. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy jeździec jest zbyt wysoki dla konia, na którym jedzie. W takim wypadku ostroga pomoże zapobiec podciąganiu nogi w górę. Warto wtedy wybrać ostrogi o końcówce wygiętej w kształt łabędziej szyi. W ten sposób wysoki jeździec będzie mógł dać koniowi sygnał nie podciągając pięty w górę.

Ostrogi przyczepia się z tyłu buta. Można to zrobić na trzy sposoby: najpopularniejszy z nich to przymocowanie ostrogi paskiem, który biegnie nad piętą i wokół stopy. Są też ostrogi ze specjalnymi zaczepami, ale pasują tylko do odpowiednio przygotowanych butów. Z tyłu buta musi być specjalny otwór, do którego wsuwa się bolec ostrogi. Trzeci sposób to ostrogi na sprzączkę, którą przymocowuje się do buta. Ostrogi z paskami to najczęściej spotykane rozwiązanie, ponieważ szybko się je zakłada i pasują do każdych butów. Zakłada się je przed jazdą, a zaraz potem można je bez trudu zdjąć. W ten sposób minimalizuje się też ryzyko okaleczenia konia i jeźdźca.

Wszystko zależy od tego, czy interesuje Cię ujeżdżenie, skoki, jazda westernowa czy rekreacyjna. Miłośnicy jazdy westernowej często używają ostróg z ruchomym kółkiem lub gwiazdką. Ostrogi z ruchomą końcówką są również popularne wśród ujeżdżeniowców, choć oni wybierają też modele o klasycznej, płaskiej lub zaokrąglonej końcówce. Można też sięgnąć po ostrogi zakończone kulką lub młoteczkiem. Skoczkowie również korzystają z tego typu ostróg, ale nieco rzadziej. W przypadku miłośników jazdy rekreacyjnej ostrogi mogą w ogóle nie być konieczne. Zaczynając jeździć z ostrogami, wybierz jak najdelikatniejsze - to zwykle modele z zaokrągloną końcówką.

Niektórzy sądzą, że ostrogi są po to, żeby koń jechał szybciej. Nieprawda. Ostrogi to precyzyjna pomoc, która działa na zasadzie punktowego impulsu. Tego typu pomoc jest potrzebna głównie w ujeżdżeniu i jeździe westernowej. Choć nie jest to głównym ich celem ani działaniem, ostrogi są często wykorzystywane w przypadku koni opornych lub ospałych. Należy jednak pamiętać, że działanie ostrogi powinno się ograniczać do krótkiego przyłożenia za popręgiem. Pod żadnym pozorem nie wolno nieustannie dźgać boków konia ostrogami. Nie tylko stępia to konia na pomoce, ale przede wszystkim okalecza wrażliwą skórę zwierzęcia. Dobrze wyszkolone konie ujeżdżeniowe reagują na ostrogę lepszym zebraniem. W tym celu wystarczy lekki ruch stopą. W przypadku małych koni często stosuje się ostrogi wygięte w kształt łabędziej szyi.