Niezbędne w sezonie muchowym
Baty i ostrogi

Baty i ostrogi

Baty i palcaty skokowe to przydatne pomoce jeździeckie. W naszej ofercie znajdziesz baty o różnych długościach, w wielu kolorach i z rozmaitym wykończeniem, od krótkich palcatów skokowych po długie baty ujeżdżeniowe.

121 produktów

Kup Baty i ostrogi na horze.pl

  • Free shipping from 199€
  • Many payment methods & purchase on account
  • Free returns
  • Free customer service & chat

Po co jeźdźcowi bat?

Baty przydają się, kiedy potrzebujesz skupić na sobie uwagę konia. Używając bata, trzeba jednak pamiętać, że wrażliwość to klucz do sukcesu - nadużywanie tego typu pomocy szybko prowadzi do zobojętnienia na bodziec.

Bat do jazdy konnej jest cienki i elastyczny. Przydaje się w treningu koni niesfornych lub takich, które nie za dobrze reagują na pomoce jeźdźca. Dodatkowo bat wspomaga też działanie łydki i dosiadu. Sprawdza się również w przypadku koni dobrze wyszkolonych i doświadczonych, jeśli z jakiegoś powodu nie odpowiadają na pomoce.

Bat do każdej dyscypliny

Niezależnie od stylu jazdy i dyscypliny, w Horze znajdziesz coś dla siebie. Do skoków polecamy krótkie baty, a do ujeżdżenia dłuższe, nawet do 120 cm. Do jazdy rekreacyjnej i do innych dyscyplin jeździeckich polecane są zwykłe baty o średniej długości. Niektórzy z was mogą też sięgnąć po baty do lonżowania lub do powożenia.

Baty do lonżowania i powożenia

Specjalne baty do lonżowania pozwolą Ci utrzymać konia w bezpiecznej odległości, czyli na kole o promieniu 10 metrów. W powożeniu bat to konieczność. Jako że powożący nie siedzi na koniu, dysponuje ograniczonymi pomocami, a jedną z nich jest właśnie bat, który pozwala kontrolować prędkość jazdy i chód koni w zaprzęgu. 

Baty i palcaty w różnym stylu i w wielu kolorach

W Horze znajdziesz szeroki wybór batów i palcatów, w tym między innymi baty ujeżdżeniowe, skokowe lub do lonżowania. W ofercie mamy też spcejalne baty o konstrukcji teleskopowej, które można złożyć, by nie sprawiały kłopotu w transporcie. Mamy też modele z żelową rączką, która wygodnie leży w dłoni. Wybieraj spośród żywych i klasycznych kolorów oraz efektownych zdobień.

Najlepsze kategorie